Dlaczego nasze kominki?

Wybór kominka gazowego to trudna decyzja. Dostępna obecnie na rynku oferta jest bardzo szeroka. Osobie bez specjalistycznej wiedzy trudno jest często ocenić jakie są istotne różnice między poszczególnymi modelami i producentami. Czy zakup taniego, budżetowego kominka nie okaże się przysłowiowym "wyrzuceniem pieniędzy w błoto"? Czy z kolei wybór najdroższej oferty nie okaże się niepotrzebnym przepłaceniem? Zakup kominka gazowego to nie tylko bezpośredni wydatek finansowy, lecz również ewentualne przyszłe koszty związane z jego serwisowaniem. Dlaczego kominki gazowe Helex mogą spełnić Państwa oczekiwania?

dlaczego nasze

Niezawodność

Holenderska firma Helex posiada długoletnie doświadczenie w produkcji kominków gazowych oferując je od wielu lat w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Kominki gazowe firmy Helex posiadają 5-cio letnią gwarancję obejmującą wszystkie elementy - również sterowanie, palnik płomienia kontrolnego, termoparę, iskrownik i oczywiście cały korpus kominka. Wiele kominków gazowych Helex zainstalowanych jest w restauracjach, pubach czy hotelach, gdzie "zarabiają na siebie" przyciągając klientów niepowtarzalną atmosferą jaką tworzą. Dlatego też ich niezawodne działanie jest szczególnie ważne. Większość kominków z naszej oferty nie potrzebują zasilania prądem. Dzięki temu mogą stanowić niezawodne źródło ciepła w przypadku awarii zasilania.

Bezpieczeństwo

Kominek gazowy powinien przede wszystkim zapewniać nam bezpieczne użytkowanie. Dlatego też w kominkach gazowych Helex stosowane są tylko sprawdzone rozwiązania a wszelkie modyfikacje poprzedzają skrupulatne testy. Bezpieczeństwo użytkowania kominków gazowych Helex potwierdzają odpowiednie certyfikaty CE.

 

Wyjątkowo realistyczna wizja ognia

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym kominki gazowe Helex dają efekt paleniska nie do odróżnienia od kominków opalanych drewnem.

Nowoczesne rozwiązania techniczne

  • Podwójny palnik - stosowany w większości naszych kominków daje również podwójną korzyść: zmniejsza koszt użytkowania kominka (nawet do 40%) a jednocześnie sprawia, że kominek wygląda jeszcze bardziej realistycznie (płomienie rozkładają się na większej głębokości paleniska zwiększając efekt jego przestrzenności);
  • Antyrefleksyjna szyba. Ogień w naszym kominku gazowym będzie wyglądał jeszcze bardziej realistycznie jeśli będziemy na niego patrzeć przez szybę antyrefleksyjną. Dzięki temu połączymy piękno bezpośredniego widoku ognia z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania kominka gazowego z zamkniętą komorą spalania.
  • Bezramkowy front paleniska. Elementy konstrukcyjne mocujące szybę kominka są praktycznie niewidoczne. Po zamontowaniu widzimy jedynie palenisko i jego zabudowę.
  • Łatwa instalacja i serwisowanie. Elementy sterujące pracą kominka umieszczone są w oddzielnej skrzynce sterowniczej, którą możemy zamontować w dowolnym miejscu w pobliżu kominka nie szpecąc jego obudowy.
  • Palniki RealFlame - ogień wypływający z polan. Opracowane przez firmę Helex palniki typu RealFlame dają super naturalną wizję ognia wyglądającego do złudzenia jak ogień z prawdziwych płonących polan drzewnych.
  • Funkcja falowania płomieni. Po włączeniu tej funkcji wielkość płomieni będzie się samoczynnie zmniejszać przechodząc przez ok. 20 minut od minimum do maksimum. Przez kolejne 20 minut wielkość płomieni będzie się powoli zwiększać. Dzięki temu palenisko będzie naśladowało naturalny cykl wypalania się drewna i ponownego jego rozpalania. Z drugiej strony uzyskamy znaczne zmniejszenie zużycia gazu - nawet do 50 %.

 

bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo Użytkowania

Kominek gazowy powinien przede wszystkim zapewniać nam bezpieczne użytkowanie. Dlatego też w naszych kominkach stosujemy tylko sprawdzone rozwiązania a wszelkie modyfikacje poprzedzają skrupulatne testy. Bezpieczeństwo naszych kominków potwierdzają odpowiedne certyfikaty CE.

obsluga

Łatwość Obsługi

Wszystkie nasze kominki wyposażone są w system automatycznego sterowania pozwalającego na obsługę za pomocą pilota, programowanie czasowe, utrzymywanie zadanej temperatury jak również integrację z systemem typu inteligentny budynek. Zamiast pilotem kominek może być sterowany smartfonem bądź tabletem.

szeroki wybor

Największy Wybór Modeli

Od 38 do 170 cm szerokości, od 38 do 63 cm wysokości. Kominki płaskie, narożne, trójstronne, wyspowe, vis-a-vis, czterostronne. Na gaz ziemny i na LPG.

doswiadczenie

Największe Doświadczenie

Firma Helex jest obecna obecne w Polsce już od 2004 roku kiedy to jako pierwsza wprowadziła na polski rynek kominki gazowe z zamkniętą komorą spalania. W tamtych czasach wielu ich obecnych konkurentów nawet jeszcze nie słyszało o tego typu urządzeniach. 

 

Profesjonalny Serwis

Dzięki ogólnopolskiej sieci dystrybucji i serwisu zapewniamy szybką dostawę, fachowy montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w każdym miejscu w Polsce.

Przystępna Cena

Z dobrą jakością niekoniecznie musi wiązać się wysoka cena. Dzięki wysokoseryjnej produkcji i prostej strukturze sieci sprzedaży pomijającej niepotrzebnych pośredników jesteśmy w stanie oferować nasze kominki taniej, niż porównywalne modele konkurencji.

tl 140 panorama
 

Wybierz sprawdzone rozwiązania - oferowane przez nas kominki gazowe są sprzedawane od kilkudziesięciu lat na całym świecie.